Dziecinów (powiat otwocki) i okolice (i nie tylko...)

Forum o miejscowości Dziecinów i nie tylko


#16 2013-07-02 17:14:49

Z Dziecinowa

Gość

Re: Zagospodarowanie przestrzenne

Informacje pochodzą z urzędu gminy. Można było tam zobaczyć projekt zmiany studium z mapą, której jednak nie można znaleźć (jeszcze) w Internecie, bo pracownicy mają za dużo zajęć... Droga przy torach mogłaby być tylko na długości około 500 m, potem musiałaby skręcać na południe, bo dalej na wschód powinien być terminal intermodalny, jego bocznice, rampy... Według mnie bezsensowna jest droga na południe od torów od przejazdu kolejowego do obecnego przystanku kolejowego, ponieważ musi być miejsce na terminal intermodalny. Niechciana przez mieszkańców (chcących mieć pola bądź podzielić działki ze względu na większy zarobek) obwodnica wydaje się najfunkcjonalniejszym rozwiązaniem komunikacyjnym. Najlepszą inwestycją Włodarzewskiej byłby terminal intermodalny.

#17 2013-07-02 17:45:48

ja83

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-11
Posty: 66
Punktów :   

Re: Zagospodarowanie przestrzenne

Wynika z tego, że Włodarzewska nie zamierza budować tam terminalu a tylko centrum logistyczne lub hale targowe i może jakieś osiedle. Gdyby zamierzali budować terminal to faktycznie droga wzdłuż torów odbijała by na południe. Nie zmienia to faktu, że w najbliższych latach Dziecinów się rozwinie a przedsiębiorcy dadzą sporo nowych miejsc pracy.

Offline

#18 2013-07-02 20:14:52

Z Dziecinowa

Gość

Re: Zagospodarowanie przestrzenne

Bez terminalu to nie ma sensu budować magazynów. Trzeba wykorzystać atut obecności linii kolejowej! Inaczej to niech da sobie spokój.

#19 2013-07-02 20:23:05

Z Dziecinowa

Gość

Re: Zagospodarowanie przestrzenne

Terminal intermodalny, obwodnica i przystanek kolejowy o około 1,5 km bardziej na zachód to dla mnie racja stanu dla rozwoju Dziecinowa. Inne rozwiązanie nie wykorzystuje w pełni potencjału i jest dysfunkcyjne!

#20 2013-07-03 09:05:56

ja83

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-11
Posty: 66
Punktów :   

Re: Zagospodarowanie przestrzenne

Studium było robione w porozumieniu z Włodarzewska czyli nie zamierzali budować terminalu choć to dobry pomysł. Na chwilę obecną Włodarzewska nie rozpocznie budowy bo krucho u nich z kasą a na giełdzie też prędko nie zadebiutują bo lipa w budowlance.
Gmina wraz z zainteresowanymi mieszkańcami ma czas na dopracowanie studium choć takie rozwiązanie nie jest złe. Jeśli szybko gmina zrobi infrastrukturę to szybciej przybędą inwestorzy i mieszkańcy na tym skorzystają.
Co do przystanku kolejowego to jest on usytuowany w dobrym miejscu gdyż mieszkańcy większych wsi mają do niego całkiem blisko a jak zrobią drogę do niego to dla mieszkańców innych miejscowości nie będzie różnicy czy jest przy 801 czy w obecnym miejscu.

Offline

#21 2013-07-03 13:21:57

Z Dziecinowa

Gość

Re: Zagospodarowanie przestrzenne

Wedlug mnie brak terminala i obwodnicy wymaga natychmiastowej poprawy. Na dodatek droga gminna z Warszawic ma ominac istniejacy przystanek kolejowy. Obwodnica to chyba pod szklarnia i na wschodzie Zielonego Dziecinowa lub na Warszowce... W lipcu 2013 postawiono kolejne slupy w Zielonym Dziecinowie, w czesci zachodniej...

#22 2013-07-03 13:46:06

ja83

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-11
Posty: 66
Punktów :   

Re: Zagospodarowanie przestrzenne

Droga z Warszawic chyba będzie przebiegała tak jak obecna polna więc od przystanku kolejowego będzie raptem kilkadziesiąt metrów. Nie mogę sie za bardzo wypowiadać bo nie widziałem zmiany studium i muszę czekać aż gmina umieści.
Co do terminala to faktycznie byłby bardzo przydatny ale widocznie Włodarzewska uważa inaczej.

Offline

#23 2013-07-03 13:53:36

Z Dziecinowa

Gość

Re: Zagospodarowanie przestrzenne

Wlodarzewska niech lepiej sie jeszcze dobrze zastanowi. Obecnie plany sa ewidentnie wadliwe.

Moge wrecz powiedziec: terminal albo nic! Atut linii kolejowej trzeba wykorzystac!

Po co przystanek pod Warszowka? Nie lepiej tuz przy 801, obok Dziecinowa i Piotrowic? Wedlug mnie przystanek jest jednak do przeniesienia. Na dodatek widzialem na studium droge odbijajaca na wschod okjolo 750 m na poludnie od istniejacego przystanku, biegnaca gdzies pod ciekiem, "w lesie". Stara mapa byla wykorzystywana. Stad droga gminna nie idzie z Warszawic do przystanku kolejowego.

#24 2013-07-03 14:40:15

ja83

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-11
Posty: 66
Punktów :   

Re: Zagospodarowanie przestrzenne

No to faktycznie skucha z tą drogą ale może da się to naprawić na spotkaniach odnośnie studium...przecież to nie jest ostateczna wersja. Jeśli w planach na wschód od tej polnej drogi z Warszawic mają być tereny pod zabudowę jednorodzinną to wznowienie działania przystanku w obecnym miejscu będzie zachętą dla ludzi pracujących w stolicy do osiedlania się tutaj. A jeśli Włodarzewska bedzie chciała postawić jakieś niewysokie bloki to też to może być spory atut dla nich(bliska odległość - kilkaset metrów). Tylko uważam, że tutaj bardziej będą jednorodzinne.

Offline

#25 2013-07-03 15:22:51

Z Dziecinowa

Gość

Re: Zagospodarowanie przestrzenne

Obecna droga z Warszawic biegnie w kierunku przystanku kolejowego, tylko na rysunku projektu studium jest droga przy cieku, obok którego ma być zalesienie. Po drugiej stronie cieku pewnie tez będzie zalesienie. Droga jest przy samym cieku. Czyli około 150 m lasu w jedną i drugą stronę drogi. Dalej na wschód jest linia wysokiego napięcia, czyli kolejne ograniczenie budowy. Droga biegłaby po granicy obrębów Dziecinów i Warszówka. Przy tej drodze gminnej byłby: las i linia kolejowa oraz jakaś rzeczka. Dalej na wschód jest Warszówka, w zasadzie już zabudowania. Przystanek kolejowy byłby około 300 m na zachód od drogi gminnej narysowanej w projekcie studium. Na wschód od obecnej drogi do przystanku kolejowego mają być domy jednorodzinne i drobne usługi (ok. 150 m szerokości). Po drugiej stronie jakieś inwestycje gospodarcze. Bloki byłyby bliżej 801, gdyby był przystanek przy 801,to opłacałoby się wybudować bloki (tym bardziej, że ziemia droga, więc na blokach więcej zarobi się i łatwiej zwrócą się koszty).

#26 2013-07-29 11:20:14

Z Dziecinowa

Gość

Re: Zagospodarowanie przestrzenne

Jakoś nikt nie chce poruszyć tematu inwestycji w Dziecinowie. Na stronie gminy wciąż o tym nie napisano.

#27 2013-07-29 11:27:11

ja83

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-11
Posty: 66
Punktów :   

Re: Zagospodarowanie przestrzenne

Wójt mówił, że studium zostanie zmienione w ciągu 12 m-cy licząc od grudnia zeszłego roku więc mają jeszcze kilka miesięcy na prace...cierpliwości

Offline

#28 2013-07-29 11:31:49

Z Dziecinowa

Gość

Re: Zagospodarowanie przestrzenne

Na początek jako 2+1 trzeba zrobić obwodnicę Dziecinowa. Można by od razu na tych dziurawych odcinkach między Sobieniami a Wilgą, tylko że tam jest mniejszy ruch niż w Dziecinowie. Jeszcze większej modernizacji wymaga odcinek na północ od DK 50, położony wewnątrz aglomeracji warszawskiej. W ciągu kilku najbliższych lat ma być wybudowana południowa obwodnica Warszawy. Droga 801 będzie jedną z dróg dojazdowych do niej. Od traktu Lubelskiego do skrzyżowania z ulicą Górczewską w Józefowie trzeba zrobić dwujezdniową jak najszybciej.

Jest kolejny artykuł o DW 801!

#29 2013-07-29 11:38:20

Z Dziecinowa

Gość

Re: Zagospodarowanie przestrzenne

Rynek Infrastruktury podaje:

„Nadwiślanka” to droga wojewódzka nr 801, która przebiega przez województwo lubelskie i mazowieckie. Minister gospodarki, Janusz Piechociński, mówił, że jest duża szansa na wyremontowanie trasy w latach 2014-2020 – informuje „Dziennik Wschodni”.

Droga wojewódzka nr 801 prowadzi przez powiat puławski, rycki, garwoliński i otwocki. Dla wielu kierowców stanowi ona alternatywę dla drogi krajowej nr 17 łączącej Lublin i Warszawę. Problem w tym, że stan DW-801 jest fatalny, a droga jest pełna dziur i nierówności.


Janusz Piechociński poinformował, że cała droga nr 17 znalazła się w planie strategicznym na przyszłą perspektywę unijną. Dodał, że i droga wojewódzka nr 801 musi się w niej znaleźć.


– Mam nadzieję, że 10 września, własnymi podpisami, po raz kolejny tym razem jedna w fazie realizacyjnej, potwierdzą to marszałkowie województwa lubelskiego i mazowieckiego – mówił wicepremier.


Remont całego 124-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 801 może pochłonąć ponad 200 mln zł.

#30 2013-07-29 11:39:43

Z Dziecinowa

Gość

Re: Zagospodarowanie przestrzenne

ja83 napisał:

Wójt mówił, że studium zostanie zmienione w ciągu 12 m-cy licząc od grudnia zeszłego roku więc mają jeszcze kilka miesięcy na prace...cierpliwości

Na samym początku lipca udało mi się zobaczyć projekt. Wciąż nie został on upubliczniony. Ale projekt jest do poprawy przez zlekceważenie kolei i brak uwzględnienia obwodnicy.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.td-zseis.pun.pl www.transformersforum.pun.pl www.deathway.pun.pl www.zakonswiatla.pun.pl www.liga1on1.pun.pl