Dziecinów (powiat otwocki) i okolice (i nie tylko...)

Forum o miejscowości Dziecinów i nie tylko

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2015-01-27 11:47:57

Nowy

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-27
Posty: 1
Punktów :   

Inicjatywy, problemy, potrzeby Dziedzinowa.

Witam,
Chciałbym zainicjować wątek nieco kreatywny z którego może coś dobrego dla Dziecinowa wyniknie. Myślę, że brakuje miejsca gdzie mieszkańcy (i nie tylko) Dziecinowa dzielili by się swoimi uwagami i potrzebami związanymi ze zmianami w Dziecinowie.

1.    Dla mnie sprawą warta poprawy jest oznakowanie/oświetlenie skrzyżowania drogi 801 z 799. Co 2-3 miesiące jest tam poważny wypadek, a Dziecinów już nie jeden raz gościł Lotnicze Pogotowie ratunkowe. Niestety bez poparcia i wystąpienia Wójta niewiele da się społecznie zrobić.

2.    Ścieżka dookoła jeziora. Widuję sporo osób chodzących z nord walking drogą asfaltową wzdłuż jeziora. Może warto wytyczyć (w porozumieniu z Wójtem) ścieżkę dookoła jeziora wraz z elementami do ćwiczeń (proste drewniane wystarczą) – można chodzić na spacery z dzieciakami. Gmina mogłaby pozyskać dotację na "krzewienie sportu w regionach wiejskich".

3.    Plac zabaw. Warto ukończyć nawierzchnię pod urządzeniami (jest sterta plastikowych kratek pod trawę). Za remizą jest boisko do siatkówki, myślę że można z następnych pieniędzy sołeckich położyć niedużą powierzchnię utwardzoną (np. kostka) i jeden kosz dla dzieciaków, żeby po wsi znudzone nie chodziły

Pozdrawiam

Offline

#2 2015-01-28 13:53:55

Z Dziecinowa

Gość

Re: Inicjatywy, problemy, potrzeby Dziedzinowa.

Witam. Ze skrzyżowaniem rzeczywiście jest problem. W tamtym roku było kilka groźnych wypadków. Na skrzyżowaniu nie ma nawet znaku ostrzegającego przed częstymi wypadkami (znak A-30 "inne niebezpieczeństwa" z tablicą ostrzegającą przed wypadkami z udziałem samochodów pod spodem - chyba na skrzyżowaniach DW 801 z drogą do Mariańskiego Porzecza i z drogą z Garwolina do Wilgi takie znaki są, a ruch jest tam mniejszy). W Dziecinowie problem z DW 801 jest bardziej złożony - nie ma wiaduktu nad linią kolejową, a ruch duży. Nie mówi się o nowym przebiegu DW 801 na wschód od obecnego.

Ścieżka nad Jeziorem Dziecinowskim ma być kiedyś robiona. Ostatnio na stronie interenetowej Dziecinowa jakoś mało pisze o sprawach związanych z wsią. Problemem jest też to, że jeziora Stare i Zastarze w północno-zachodniej części wsi zarastają. To ustronny teren. ALe te jeziora są wartościowe krajobrazowo. Warto byłoby je oczyścić i pogłębić. Dziecinów, zwłaszcza jego zachodnia część położona poniżej skarpy wiślanej, znajduje się na terenie mikroregionu etnograficznego Urzecze (gwarowo: Łurzyce), a w południowo-zachodniej części wsi znajduje się jedyna w Polsce część wsi (zarejestrowana w TERYT) o nazwie Łużyce (wbrew etymologii (od Urzecza - Łurzyca) jest ona tam napisana przez "ż").

Wydaje mi się, że pomysły opisane w punkcie trzecim mają największą szansę na realizację. W kwestii terenu obok remizy (i samej remizy) sporo się działo w ostatnim czasie.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.elefterija.pun.pl www.wresling.pun.pl www.humans.pun.pl www.ligaskalh.pun.pl www.tibiaot.pun.pl