Dziecinów (powiat otwocki) i okolice (i nie tylko...)

Forum o miejscowości Dziecinów i nie tylko


#1 2019-03-14 23:47:41

Z Dziecinowa

Gość

"Strugi City" - osiedle domów wielorodzinnych we wschodnim Dziecinowie

Niewykluczone, że za jakiś czas powstanie osiedle domów wielorodzinnych we wschodniej części obrębu geodezyjnego Dziecinów, w części wsi nazywanej Strugami.  Powstanie takiego osiedla byłoby bardziej prawdopodobne wtedy, jeżeli przystanek kolejowy pozostałby w tym samym miejscu, co obecnie.

#2 2019-08-19 23:31:10

ZDzecinowalogin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-12-12
Posty: 181
Punktów :   

Re: "Strugi City" - osiedle domów wielorodzinnych we wschodnim Dziecinowie

http://wikimapia.org/#lang=pl&lat=52.00 … ;429;58527 - mniej więcej tu mogłoby powstać "miasteczko". Ciekawe, do jakiego sołectwa by należało (najbliżej jest zabudowanie należące do sołectwa Warszówka), sam teren znajduje się w obrębie geodezyjnym Dziecinów. Myślę, że lepiej byłoby tam ustanowić tereny przemysłowe, wybudować fabryki.

Offline

#3 2019-10-31 22:11:49

Z Dziecinowa

Gość

Re: "Strugi City" - osiedle domów wielorodzinnych we wschodnim Dziecinowie

W Dziecinowie, Warszawicach, Warszówce, Piotrowicach najprawdopodobniej nie będzie domów wielorodzinnych. Gdyby nie było terminala intermodalnego i "dzielnicy przemysłowej" w obrębie Dziecinów, to może być ponad 200 domów jednorodzinnych więcej. Uważam, że lepiej byłoby, gdyby ten terminal powstał.

#4 2019-11-07 18:09:50

ja

Gość

Re: "Strugi City" - osiedle domów wielorodzinnych we wschodnim Dziecinowie

Firmy deweloperwskie/budowlane wykupywały działki w tamtym rejonie zapewne w celu budowy zabudowy wielorodzinnej. W tym celu w planowanej zmianie studium jest zapis o możliwości budowy budynków wielorodzinnych do bodajże 4-5 kondygnacji.
Takie inwestycje planowane są na kilka lat do przodu.

#5 2019-11-14 18:19:52

Z Dziecinowa

Gość

Re: "Strugi City" - osiedle domów wielorodzinnych we wschodnim Dziecinowie

Nie widziałem planowanej zmiany w studium, według której miałyby powstać domy mające 4 czy 5 kondygnacji (zapewne naziemnych). Kiedy była taka sugestia? Czy pojawiła się ona w 2015 roku, czy dopiero w 2019? Nie wiem, kto chciałby mieszkać w bloku za szklarniami i z dala od komunikacji autobusowej. W tamtym rejonie powstała około rok temu kopalnia piasku Dziecinów na działce o powierzchni ok. 2 ha, powstał na niej spory "staw".

Nie wiem, które działki miały kupić firmy deweloperskie. Czy te na zachód, czy na wschód od drogi biegnącej od Warszawic w kierunku przystanku kolejowego Warszówka? Czy kupiły one działki tuż na południe od linii kolejowej?

W tamtym miejscu widziałbym terminal intermodalny na terenach tuż na południe od linii kolejowej. Za ok. 10 lat w rejonie Dziecinowa ma przebiegać dwujezdniowa droga bezkolizyjna (może nawet autostrada) - obwodnica aglomeracji warszawskiej (OAW).

#6 2019-11-19 19:56:35

Z Dziecinowa

Gość

Re: "Strugi City" - osiedle domów wielorodzinnych we wschodnim Dziecinowie

Na stronie internetowej gminy Sobienie-Jeziory nie znalazłem nowego projektu zmiany studium zagospodarowania przestrzennego. Ponad cztery lata temu był opublikowany jakiś projekt, zakładał on zabudowę jednorodzinną po wschodniej stronie drogi z Warszawic (Brzezinki) do przystanku kolejowego Warszówka, po zachodniej miały być tereny, gdzie być może byłaby dopuszczona zabudowa wielorodzinna.

Nie wiem, które działki konkretnie wykupiły firmy deweloperskie. Jakiś czas temu można było przeczytać o planach budowy centrum logistycznego w Dziecinowie na powierzchni 50 ha. To było na Kompasie Inwestycji. Budowa miała się zacząć w IV kwartale 2019, ale nic nie wskazuje na to, aby niebawem się rozpoczęła.

Niestety, obawiam się, że skończy się to tak, że nie będzie terminala intermodalnego ani przystanku kolejowego przy DW 801, tylko zabudowa jednorodzinna między DW 801 a przystankiem Warszówka (w blokach oddalonych od autobusów i ze stosunkowo rzadko kursującymi pociągami do Warszawy przez Piaseczno raczej zbyt wielu ludzi nie chciałoby mieszkać).

#7 2019-11-25 16:17:08

ja

Gość

Re: "Strugi City" - osiedle domów wielorodzinnych we wschodnim Dziecinowie

Kiedyś rzuciła mi się w oczy taka wzmianka ale nie mogę jej teraz odnaleźć. Może było to w jakiejś wypowiedzi na którymś z forów.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.grmt2.pun.pl www.meiera20g.pun.pl www.ptcg.pun.pl www.animerox.pun.pl www.extramanager.pun.pl